10:24 07.06.2017 | Privredna komora KiM

U Kosovskoj Mitrovici održana I sednica Odbora Udruženja za trgovinu i turizam Privredne komore Kosova i Metohije

Prva sednica Odbora Udruženja za trgovinu i turizam, Privredne komore Kosova i Metohije (PK KiM), održana je u petak, 2. juna 2017. godine u PK KiM, a sednicom je predsedavala Radmila Kostić, sekretar Udruženja za trgovinu i turizam PK KiM. Generalni sekretar PK KiM, Aleksandar Trajković, je naveo da su se stvorili uslovi za konstituisanje Udruženja za trgovinu i turizam, jer se radi o privrednim delatnostima koje su u ekspanziji na Kosovu i Metohiji. U cilju efikasnosti i poboljšanja poslovnih rezultata, Privredna komora Kosova i Metohije služi kao servis svojim članovima i trudiće se da pruži mnogo više u budućim aktivnostima.

Po osnovu Dnevnog reda, utvrđenog za sednicu, izabrani su predsednik i zamenik predsednika Odbora Udruženja za trgovinu i turizam Privredne komore Kosova i Metohije, kao i članovi Skupštine Odbora. Za predsednika Odbora izabran je gospodin Branislav Ristović (''Katarina'' OD, Zvečan), a za zamenika gospodin Boban Petrović (''Turistička organizacija Gračanica'', iz Gračanice). Za članove Skupštine Odbora Udruženja za trgovinu i turizam Privredne komore Kosova i Metohije, izabrani su gospodin Vladan Radovanović (''Ruj tri'' DOO, Kosovska Mitrovica) i gospođa Daliborka Petrović (''Udruženje vinara i vinogradara Orahovačkog vinogorja'', iz Velike Hoče).

O obavezama i zaduženjima u Udruženju prisutne je upoznao generalni sekretar PK KiM, Aleksandar Trajković, navevši da se članarina od 1. januara 2017. godine uplaćuje Privrednoj komori Srbije, da se plaćanje vrši na mesečnom nivou, a da članarina zavisi od poslovnog prihoda kategorisanih firmi. Stoga će Odbor Udruženja imati mogućnost učestvovanja na projektnim konkursima koje raspisuje Vlada Republike Srbije.