10:25 21.06.2017 | Privredna komora KiM

U Kosovskoj Mitrovici održana I sednica Odbora Udruženja za poljoprivredu Privredne komore Kosova i Metohije

Prva, konstitutivna, sednica Odbora Udruženja za poljoprivredu Privredne komore Kosova i Metohije (PK KiM), održana je u petak, 16. juna 2017. godine u PK KiM, a sednicom je predsedavala Snežana Mrđinac, sekretar Udruženja za poljoprivredu PK KiM. Sastanku su prisustvovali:

1. Rade Utvić, predstavnik "Zemljoradničke zadruge" iz Zubinog Potoka
2. Zoran Milutinović, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Milutinović, iz Grabovca
3. Branko Đokić, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Đokić, iz Parteša
4. Bogić Đurović, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Bogić Đurović, iz Gračanice
5. Sonja Šutraković, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Šutraković, iz Štrpca
6. Milan Lakićević, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Lakićević, iz Kutnja
7. Jasna Sibinović, predstavnik Poljoprivrednog gazdinstva Sibinović, iz Štrpca

Prisutnim članovima obratio se generalni sekretar PK KiM, Aleksandar Trajković, koji je naveo da je u skladu sa novim Zakonom o privrednim komorama, PK KiM ušla u modernizaciju komorskog sistema, tako da će Privredna komora će služiti kao servis svojim članovima i svim poljoprivrednicima na Kosovu i Metohiji. Po osnovu Dnevnog reda, utvrđenog za sednicu, izabrani su predsednik i zamenik predsednika Odbora Udruženja za poljoprivredu Privredne komore Kosova i Metohije, kao i članovi Skupštine Odbora. Za predsednika Odbora jednoglasno je izabran gospodin Branko Đokić iz Gnjilana, a za zamenika gospodin Milan Lakićević iz Leposavića. Za članove Skupštine Odbora Udruženja za poljoprivredu Privredne komore Kosova i Metohije, izabrani su gospodin Bogić Đurović, iz Gračanice i gospođa Sonja Šutraković, iz Štrpca.